Bumerangų svaidymo instrukcijos ir kiti patarimai

Instrukcijos dešiniarankiams

Jūsų bumerangas turi įgaubtąją ir išgaubtąją puses. Dešine ranka paimkite bumerangą pilnu delnu taip, kad išgaubtoji pusė būtų nukreipta į jus.

Bumerangą reikia sviesti atsistojus prieš vėją ir pasisukus nuo 45o iki 60kampu į dešinę.

Sviedimo metu bumerangas turi būti pakrypęs nuo 5o iki 15o kampu nuo vertikalios ašies.

Reikia sviesti taip, kad iš pradžių bumerangas skristų akių aukštyje (vėliau jis pats pakils kiek aukščiau).

Stipriai užsimokite ir prieš paleisdami bumerangą ištieskite ranką.

Instrukcijos kairiarankiams

Jūsų bumerangas turi įgaubtąją ir išgaubtąją puses. Kaire ranka paimkite bumerangą pilnu delnu taip, kad įgaubtoji pusė būtų nukreipta į jus.

Bumerangą reikia sviesti atsistojus prieš vėją ir pasisukus nuo 45o iki 60o kampu į dešinę.

Sviedimo metu bumerangas turi būti pakrypęs nuo 5o iki 15o kampu nuo vertikalios ašies.

Reikia sviesti taip, kad iš pradžių bumerangas skristų akių aukštyje (vėliau jis pats pakils kiek aukščiau).

Stipriai užsimokite ir prieš paleisdami bumerangą ištieskite ranką.

Kiti patarimai prieš svaidant bumerangą

  1. Pasirinkite svaidymui tinkamą vietą. Bumerangų svaidymui geriausiai tinka tuščia pieva, futbolo aikštė ar paplūdimys, kuriame nuo jūsų į visas puses 35 metrų atstumu nebūtų jokių kliuvinių ar kliūčių, į kuriuos gali atsitrenkti bumerangas (medžių, statinių, automobilių ir t.t.). Venkite svaidyti bumerangą ant asfaltuotos ar akmenuotos dangos, nes bumerangas nukritęs ant tokios dangos, gali susibraižyti arba sulūžti.
  2. Atkreipkite dėmesį į oro sąlygas. Stiprus arba gūsingas vėjas gali būti viena iš priežasčių, kodėl bumerangas grįžta ne visai tiksliai. Geriausia bumerangą svaidyti, kai vėjo greitis yra maždaug 0 – 4 m/s. Svaidant bumerangą prie stipraus vėjo, bumerango skriejimo trajektorija gali tapti sunkiai prognozuojama.
  3. Svaidykite bumerangą pagal instrukcijas. Dažniausiai pagrindinė priežastis, kodėl bumerangas neskrenda tiksliai ratu – tai nesilaikymas svaidymo instrukcijų arba per silpnas bumerango išsviedimas. Stenkitės kaskart sviesti bumerangą kuo stipriau.
  1. Niekada nesvaidykite bumerango horizontaliai (kaip skraidančios lėkštės). Viena iš didžiausių klaidų yra sviesti bumerangą per daug horizontaliai, nesilaikant  svaidymo instrukcijose trečiame punkte pateiktų nurodymų. Išsviedus bumerangą horizontaliai arba gulsčiau negu 30o, bumerangas staigiai kils aukštyn, o vėliau dideliu greičiu stačiai kris žemyn. To pasekoje bumerangas gali užgauti ar sužeisti jus arba šalia jūsų stovinčius žmones.
  2. Amžiaus apribojimai. Bumerangas yra sporto įrankis, o ne žaislas, todėl bumerangus svaidyti rekomenduojama suaugusiems arba ne jaunesniems kaip 12 metų vaikams su suaugusių priežiūra.
  3. Pašaliniai asmenys/žiūrovai. Prieš svaidant bumerangą įsitikinkite, kad aplink jus 45 metrų spinduliu nėra jokių pašalinių žmonių, o jeigu yra žiūrovų, jie privalo stovėti jums už nugaros bent 15 metrų atstumu.

Atsakomybė ir rizikos

Bumerangas yra sporto įrankis, o ne žaislas, todėl netinkamas jo naudojimas arba svaidymas, nesilaikant bumerangų svaidymo instrukcijų ir kitų nurodymų, didina tikimybę užgauti ar sužeisti tiek save, tiek aplink esančius žmones, apgadinti šalia esantį turtą (pvz.: išdaužti langą, apgadinti automobilį ir t.t.) bei sulaužyti bumerangą. Nusprendus svaidyti bumerangą jūs sutinkate su rizikomis ir prisiimate atsakomybę už bet kokią padarytą žalą svaidant bumerangą. Taip pat, jeigu perduosite bumerangą svaidyti kitam asmeniui, prisiimate atsakomybę informuoti jį apie bumerango svaidymo instrukcijas, kitus nurodymus ir rizikas.